Sport.pl

Aktualności

Wygrana w Pieskach

• autor: sebiksus, 2016-09-06 16:20

W ubiegłą niedzielę drużyna GKP Pszczew zdobyła kolejne 3 punkty, pokonując na boisku w Pieskach miejscowego Asa 2:1. Obie bramki dla "Krzyżaków" strzelił Filip Sawoch.

Początek meczu to próba przyzwyczajenia się do trudnych warunków panujących na boisku. Zarówno nasi zawodnicy jak i gospodarze mieli problem z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. W takich warunkach próbowaliśmy atakować grając długą piłkę z pominięciem środka. Jedna z takich akcji przyniosła efekt w postaci bramki. Sebastian Sawoch wrzuca piłkę w pole karne w kierunku Filipa Sawocha, a ten po błędach obrońcy i bramkarza pakuje piłkę do pustej bramki. Dalej staramy się uspokoić grę i sprowadzić piłkę do ziemi. Podczas jednej z akcji wyprowadzanych przez GKP faulowany zostaje Bartosz Sawoch, który jak się później okazuje nie jest zdolny do dokończenia nawet pierwszej połowy. Zamiast niego na boisko wchodzi Aleksander Lechman. Kilka chwil później piłkarze z Piesek wyprowadzili ze środka pola akcję, która dała im bramkę wyrównującą. Pod koniec pierwszej części zmiany potrzebował Arek Gurzyński, za którego wszedł Mikołaj Babiak.  Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1.

Początek drugiej połowy należał do Krzyżaków. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale niestety brakowało nam celności ostatniego podania. Tego dnia nasz bramkarz Adam Czepirski nie miał zbyt wiele pracy oprócz kilku strzałów na bramkę i dwóch rzutów rożnych. W końcu po akcji Patryka Batury i  Filipa Sawocha wychodzimy na prowadzenie. Długa piłka posłana do Batura, który bez problemu gasi ją do ziemi i spokojnym podaniem obsługuje Łysyego, który strzela swoją drugą bramkę w tym meczu. W drugiej połowie dokonaliśmy jeszcze dwóch zmian, za Pawła Łazarskiego wszedł Kacper Fusiński, a za Patryka Baturę zameldował się na boisku Kacper Kozak. Wynik już do końca nie uległ zmianie i zdobywamy cenne 3 punkty na trudnym terenie w Pieskach.