Sport.pl

Aktualności

FERALNA KOŃCÓWKA

• autor: losiu007, 2014-09-28 21:45

Dwie bramki stracone w końcówce I części spotkania przesądziły o ostatecznym wyniku sobotnich zmagań. ORZEŁ Międzyrzecz - GKP Pszczew 2:0 (2:0).

W sobotnie popołudnie na trybunach stadionu w Międzyrzeczu zasiadła spora grupa kibiców - w tym także tych z Pszczewa. Wszak był to najbliższy ze wszystkich wyjazdów jakie w tej rundzie, ba w tym sezonie mają przed sobą "Krzyżacy". Powody do radości mieli jednak tylko miejscowi. ORZEŁ wygrał zasłużenie, będąc tego dnia drużyną lepiej dysponowaną.

Początek spotkania nie zapowiadał ostatecznej porażki. Zgromadzona publiczność była świadkiem wyrównanej gry oraz akcji z jednej oraz drugiej strony boiska. Czystych sytuacji podbramkowych jednak brakowało - solidnie spisywały się obie defensywy. Skutkiem takiej gry były próby strzałów z dalszych odległości. Trzeba jednak przyznać, że efekty tych prób były mizerne. Byliśmy świadkami twardej gry, wielu fauli - typowej boiskowej walki. I gdy wydawało się, że o wyniku spotkania zadecyduje II część zawodów, nadeszły dwie tragiczne w skutkach minuty dla zawodników GKP. Najpierw w 43. minucie po stracie piłki w środku pola i szybkiej kontrze miejscowych na strzał z około 20 metrów zdecydował się zawodnik ORŁA. Decyzja wyśmienita - mocne uderzenie zatrzymało się dopiero w naszej bramce, a piłka wpadła tuż pod poprzeczką. Dostaliśmy bramkę do szatni, ale jak się okazało 2 minuty później nie był to koniec naszego dramatu. Kolejna strata futbolówki przy próbie jej wyprowadzenia i napastnik Międzyrzecza w pojedynkę przesądza o losach tej akcji. Na szybkości mija naszego obrońcę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie daje mu żadnych szans. Po tym trafieniu usłyszeliśmy gwizdek sędziego zapraszający zawodników na przerwę. 2:0.

Od początku drugiej części spotkania trener dokonał dwóch zmian. Przeprowadzone zmiany miały poprawić sytuację zwłaszcza w ofensywie. Rzeczywistość  była jednak zupełnie inna, a wtajemniczeni mogli przeżyć lekkie deja vu ze spotkania w Lipkach Wielkich. Usatysfakcjonowani korzystnym rezultatem gospodarze przyjęli nas na swojej połowie i raz po raz nękali nas groźnymi kontratakami. Nasza gra mogła podobać się tylko do momentu dotarcia pod pole karne rywali. Dalej byliśmy bezradni, nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na pokonanie defensywy gospodarzy. Co gorsza bliżsi zmiany rezultatu byli miejscowi - jednak (na szczęście) brakowało im skuteczności. Raz obili nasz słupek, kilka razy dobrze bronił Kamil, który także w jednej z akcji wywołał spore ożywienie na trybunach. Mowa to o sytuacji, gdzie nasz golkiper przez dobre kilka sekund wdał się w drybling z jednym z miejscowych. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że całe zdarzenie miało miejsce 35. metrów od naszej bramki! Kończąc już całkiem poważnie należy dodać, że swoją szansę na bramkę honorową miał rezerwowy - Karol Matyjaszek. Piłka uderzona soczystym wolejem minimalnie minęła bramkę gospodarzy. Była to chyba najczystsza sytuacja wypracowana przez zawodników GKP Pszczew. Futbolówka poleciała daleko za bramkę, a sędzia ostatecznie zakończył nasze zmagania.

W maszynie z Pszczewa coś się zacięło. Osobiście jestem daleki od szukania winnych poza murami GKP, ale czarna seria trwa...od kontrowersyjnego "walkowera" w spotkaniu z Janczewem. Wybicie z rytmu meczowego, całe zamieszanie związane z tą sytuacją na pewno miało wpływ na zawodników GKP Pszczew. Mamy trzy porażki w lidze (3:0 z Janczewem, 3:0 w Lipkach oraz 2:0 z ORŁEM), mało tego - brutalnie rzuca się w oczy spadek naszej skuteczności. Dodajmy jeszcze porażkę w PP z GKSem Bledzew no i seria przegranych ciągnie się już długo. Zbyt długo! Wszyscy wiemy, że czas to zmienić jak najszybciej. Najlepiej już w następnej kolejce ligowej!